Czy zdarzyło Ci się, że Twój projekt utknął w martwym punkcie, mimo stosowania sprawdzonych metod zarządzania, planów, przepływów, monitorowania? Czy zdarzyło Ci się "dojść do ściany", ponieważ absolutnie wszystkie sposoby rozwiązania problemu zawiodły? Każdy z nas wcześniej, czy później tego doświadcza. Na szczęście istnieje podejście, które pozwala tego uniknąć i zmienić sekwencję prób i błędów w efektywne działanie. To Design Thinking.
Metoda ta nie opiera się na zgadywaniu, ale na prawdziwym zrozumieniu potrzeb. Zamiast tracić czas i budżet na nietrafione rozwiązania, uczysz się testować i doskonalić pomysły na bieżąco. Dzięki temu tworzysz produkty, usługi lub rozwiązania, które faktycznie odpowiadają na potrzeby rynku.Z powodzeniem stosujemy metodę Design Thinking również w zarządzaniu projektami, wtedy kiedy rozwiązanie problemu jest nieoczywiste, a wszystkie standardowe działania "wzięły w łeb".
Z nami odkryjesz, jak łączyć kreatywność z analitycznym podejściem, aby tworzyć innowacje, które działają. Jeśli potrzebujesz prawdziwego gamechangera, to właśnie Design Thinking.

Sposób myślenia, który zmienia zasady gry.

"Design Thinking w praktyce" to integralna część naszego bogatego, wielowymiarowego programu szkoleniowego z zakresu doskonalenia umiejętności menedżerskich, który możesz zrealizować jako całość - moduł po module, lub wybrać tylko te części, które dotyczą Twoich potrzeb i problemów. Wszystkie moduły kursu oparliśmy na materiałach inspirowanych naszą codzienną pracą oraz na studiach przypadków, które wydarzyły się naprawdę w toku wdrożeń u naszych Klientów!

Ten autorski program szkoleniowy uczy Cię jak stosować Design Thinking krok po kroku. Najpierw pomożemy Ci zbudować interdyscyplinarny zespół, a potem poprzez warsztaty, wywiady i sesje kreatywne pokażemy, jak spojrzeć na Twój biznes, produkty, klientów, projekt, czy problem z nowej perspektywy. Design Thinking to nie sztywna metodologia – to sposób myślenia, który daje przewagę tym, którzy chcą działać inaczej.

Znajdziesz tu zatem niezbędną wiedzę i teorię, ale w takim wymiarze, aby zrozumieć mechanizmy i metody i wykorzystać je w praktyce, w sytuacjach z codziennej pracy. 70% czasu zajęć to praca własna kursantów, na przykładach z własnego podwórka, ale z użyciem prezentowanych narzędzi. Na zajęciach dzielimy się dobrymi praktykami i doświadczeniem, które niezmiennie od 20 lat zdobywamy pracując z Klientami.

Kurs projektowaliśmy z myślą o specjalistach, kadrze menedżerskiej, kierownikach projektów i wszystkich tych, którzy chcą wyjść z utartych schematów myślenia i działania.

800 godzin
średnio tyle czasu spędzamy rocznie szkoląc naszych Klientów
Uczymy myślenia poza schematami, aby szybko i skutecznie docierać do sedna problemu i projektować skuteczne rozwiązania.

Spotkanie składa się z kilku części i zajmuje około 2 dni szkoleniowych – solidna dawka wiedzy i praktyki, bez straty czasu.

Szkolenie można odbyć online i offline. W obu przypadkach prowadzimy je na żywo, opierając na interakcji z uczestnikami.

Zajęcia prowadzą uznani trenerzy - wdrożeniowcy Art Strategy Group i praktycy zarządzania projektami – nasi zawodowi przyjaciele i współpracownicy.

Wszyscy uczestnicy otrzymują potwierdzenie udziału w kursie w formie certyfikatu i materiały szkoleniowe (format PDF).

Sprawdź dlaczego warto szkolić się z nami

CO ZYSKASZ BIORĄC UDZIAŁ W KURSIE?


Balans między teorią a praktyką

Praktyki co nie miara, a teorii w sam raz tyle, by zrozumieć podstawowe pojęcia i metody pracy, czyli 70% czasu ćwiczysz i omawiasz własne problemy, pozostałe 30% czasu to prezentacja niezbędnej teorii.

Nasze 20-letnie doświadczenie podane na tacy

Gwarancja pracy na autorskich materiałach kursowych, pełnych prawdziwych studiów przypadków – naszą wiedzę opieramy na doświadczeniu co działa, a co nie.

Gotowe narzędzia i działające rozwiązania

Szczegółowo omawiamy każdy etap metody, uczymy, jak wykorzystać narzędzia i zrobić z nich użytek w praktyce. Know-how gotowy do wykorzystania natychmiast.

Studia przypadków z wielu branż

Case studies zaczerpnięte z naszej pracy z Klientami z większości branż biznesu – każdy znajdzie coś dla siebie, co odniesie do swoich realiów. Know-how do natychmiastowego użycia.

Nasi Trenerzy

Poznaj zespół specjalistów Art Strategy Group szkolących z zakresu tego modułu.

Tomasz Korycki

Manager z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami. Specjalizuje się w budowaniu zespołów, optymalizacji procesów oraz efektywnym wykorzystaniu zasobów.

PROGRAM KURSU

szczegółowo o kursie

O co w tym wszystkim chodzi?

Design Thinking to tak naprawdę pięć głównych kroków: zrozumienie problemu, dogłębne wczucie się w sytuację użytkownika, kreatywne wymyślanie rozwiązań, tworzenie prototypów i ich testowanie. Brzmi znajomo, ale Design Thinking różni się od tradycyjnych metod - zamiast teoretyzować, od razu wypływasz na głęboką wodę i sprawdzasz swoje pomysły „na żywym organizmie”, dzięki czemu szybko zrozumiesz, co działa, a co nie.


szczegółowo o kursie

zrozumieć użytkownika

Wiesz co jest najgorsze? Wymyślić coś super, włożyć w to całe serce (i budżet!), a potem się okazuje, że ludzie wzruszają ramionami i mówią "fajne, ale...". Dlatego zanim zaczniesz cokolwiek tworzyć, warto porozmawiać z ludźmi - sprawdzić czego chcą, jak żyją, z czym się mierzą. Wejść w ich buty, co w Design Thinking nazywamy „empatyzacją”. Często okazuje się, że to, co wydawało nam się genialnym rozwiązaniem, w rzeczywistości kompletnie mija się z potrzebami.
Taka wiedza o kliencie jest kluczowa i będzie Twoim kompasem w dalszej pracy!
.

szczegółowo o kursie

Próbuj i poprawiaj

W Design Thinking chodzi o to, żeby szybko tworzyć prototypowe rozwiązania i sprawdzać je z użytkownikami. Dzięki temu dość wcześnie dowiesz się, co działa, a co nie - zanim zainwestujesz w projekt dużo czasu i jeszcze więcej pieniędzy. Dodatkowo, ludzie po prostu czasem sami nie wiedzą, czego chcą, dopóki im tego nie pokażesz. Weź na przykład Henry'ego Forda - gdyby pytał ludzi czego chcą, powiedzieliby "szybszych koni". Ale poznając ich codzienne problemy z transportem, wiedział lepiej, co może im zaoferować. O to właśnie chodzi w poznawaniu klientów - nie tylko słuchasz co mówią, ale też rozumiesz, dlaczego to mówią.
Każda kolejna próba nauczy Cię czegoś nowego i pomoże ulepszyć Twój pomysł. Kluczowe są szczerze rozmowy z zespołem o tym, co i jak można poprawić. Ten iteracyjny model działania świetnie się sprawdza zarówno w dużych firmach, jak i w małych start-upach, gdzie często świetny pomysły ich założycieli rozbiją się o rafy realiów rynkowych i prawdziwych, a nie teoretycznych potrzeb klientów.
szczegółowo o kursie

przydatne narzędzia

W metodzie Design Thinking kluczowe są wszystkie narzędzia i techniki pomagające w empatyzacji, dlatego nauczymy Cię jak tworzyć Mapę Empatii, czyli taki portret psychologiczny Twojego klienta, wszystko co widzi, słyszy, myśli, czuje i mówi, jakie ma frustracje i marzenia. Razem stworzymy persony, czyli szczegółowe opisy fikcyjnych postaci reprezentujących np. Twoich klientów dla których wspólnie przygotujemy "mapę podróży", żeby zidentyfikować, gdzie oraz wymyślić jak możesz poprawić ich doświadczenia z Twoją firmą czy produktem.
Żeby pobudzić kreatywność Twojego zespołu, nauczymy Cię jak używać wielu niestandardowych technik, takich jak na przykład metoda 365 czy SCAMPER (zastąp, połącz, dostosuj, zmodyfikuj, eliminuj, odwróć).

.

szczegółowo o kursie

A jak sprawdzić, czy to działa?

Sukces możesz mierzyć na różne sposoby - liczbą nowych pomysłów, szybkością wprowadzania zmian, ale też zadowoleniem użytkowników, czy poziomem innowacyjności. Ważne jest, żeby regularnie sprawdzać jak produkt czy usługa działają po wprowadzeniu na rynek. Dodatkową korzyścią dla organizacji jest to, że osoby zaangażowane w projekty Design Thinking często czują się bardziej zmotywowane i odpowiedzialne za efekty swojej pracy. To świetna okazja do dzielenia się wiedzą i poczucia, że naprawdę ma się wpływ na to, co się robi. I tu wracamy do kluczowej cechy Design Thinking, czyli podejścia skupionego na człowieku jako spiritus movens wszystkich działań – czy to będą klienci, czy pracownicy, wszystko kręci się wokół ludzi.
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KURSU

Wstęp do metody Design thinking

  • Jak przejść przez 5 kluczowych kroków Design Thinking: od zrozumienia problemu po testowanie końcowych rozwiązań?
  • Dlaczego nie trzeba sztywno trzymać się kolejności działań w procesie projektowym?
  • W jaki sposób skupić proces na człowieku i jego rzeczywistych potrzebach?
  • Jak zbudować interdyscyplinarny zespół projektowy?

Jak zrozumieć swojego użytkownika?

  • Jak efektywnie wykorzystać czas z ludźmi, dla których projektujesz rozwiązania?
  • W jaki sposób prowadzić wywiady i obserwacje w naturalnym środowisku użytkowników?
  • Jak szukać nieoczywistych spostrzeżeń, których nie znajdziesz w zwykłych badaniach?
  • W jaki sposób wykorzystać zdobytą wiedzę jako fundament wszystkich dalszych działań?

Jak stworzyć innowacyjne produkty i usługi?

  • Jak tworzyć szybkie prototypy swoich pomysłów do testowania?
  • W jaki sposób zbierać feedback od użytkowników na wczesnym etapie?
  • Jak sprawić, by rozwiązania dojrzewały poprzez ciągłe udoskonalenia?
  • W jaki sposób prowadzić szczere rozmowy z zespołem o potrzebnych zmianach?

Co pomaga w kreowaniu rozwiązań?

  • Jakie techniki wykorzystać do wspierania kreatywności?
  • Jak tworzyć mapy empatii pokazujące perspektywę użytkowników?
  • W jaki sposób projektować persony reprezentujące typowych klientów?
  • Jak mapować podróż klienta, by znaleźć miejsca wymagające poprawy?

Jak sprawdzić, czy to działa?

  • Jak mierzyć konkretne wskaźniki takie jak liczba pomysłów czy szybkość wdrożenia?
  • W jaki sposób zbierać opinie o zadowoleniu użytkowników?
  • Jak regularnie sprawdzać, czy produkt radzi sobie na rynku?
  • W jaki sposób obserwować i zwiększać poziom zaangażowania zespołu w projekt?
Tu załadowany zostanie formularz CRM

Pytaj Śmiało!

Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów lub chcesz zorganizować szkolenie dla swojej firmy, skontaktuj się z nami!

Adres ul. Stefana Dembego 10/184
02-796 Warszawa
godziny otwarcia
pon-pt: 09:00-16:00
Używamy plików cookies
Preferencje plików cookie
Poniżej możesz znaleźć informacje o celach, do których my i nasi partnerzy używamy plików cookie i przetwarzamy dane. Możesz skorzystać z preferencji dotyczących przetwarzania i/lub poznać szczegóły na stronach internetowych naszych partnerów.
Analityczne pliki cookie Wyłącz wszystkie
Funkcjonalne pliki cookie
Inne pliki cookie
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Dowiedz się więcej o naszej polityce plików cookie.
Rozumiem Szczegóły
Cookies